____________________

Pozor - změna kontaktní adresy!

 

ANNABELLE DEA s.r.o

Blahoslavova 8

13000 PRAHA 3-Žižkov

 

 

Karel Dohnal

(+420) 731 573 219

 

Andrea Dohnalová

(+420) 603 844 127

____________________

Fakturační údaje:

Annabelle Dea s.r.o.
tř. Čsl. legií 20
370 06 České Budějovice

IČO: 25053205
DIČ: CZ25053205

 

Zaps. v obch. rejstříku u Městského soudu v Praze
Oddíl C, vložka 45515

 

____________________Víno a Destiláty, Praha, 14.-16.5.2008

p1260942Rozhodli jsme se s nosičkami zúčastnit květnového salonu Víno& Destiláty 2008 v Praze. Měli jsme k dispozici malý, ale dobře umístěný stánek, hned u výdeje sklenic. Nosičky znovu vzbudili pozornost – od chladných reakcí až po nekonečně nadšené. Někteří „pravověrní vínomilci“ nejprve zamračeně odmítali, ale neodolali touze to přece jen vyzkoušet. A nakonec se vraceli s kladnými komentáři. To nás samozřejmě těší. Nosičky byly vidět a proto zájem projevili i profesionálové – vinaři, vinotékaři, agentury i pořadatelé festivalů. Těší nás, že jsme se mohli domluvit na spolupráci s Vinařským fondem, díky které byly nosičky opatřeny známým logem „Vína z Moravy, vína z Čech“.

p1260967Salon sám byl plný skvělého vína, vystavovatelé se vytáhli. Ochutnat se dalo, kromě nepřeberného množství vín z Moravy a Čech i četné vzorky vín rakouských, francouzských, argentinských, španělských a z dalších vinařských zemí, ale i kuriozity (nikoliv nekvalitní) z Indie.
Já osobně jsem byl spokojen s nabídkou skvělých suchých vín. Už jsem se totiž bál, že u nás navždy zvítězil „hon za cukrem“. Naštěstí tomu tak není a já si mohl užít. I když si samozřejmě rád dám i výběry, ale spíš jen jako doplněk. Suché je suché…

p1270077Nejvíc jsem si pošmáknul u stánku s víny, které přivezl Staňa Popela z Perné, dále u „Čebavů“, u sdružení V8 (růžové od Nového vinařství ). Několikrát jsem se také vrátil na ryzlink z vinařství Bauer (Rakousko) které na náš trh dodává paní Ludmila Cogánová.
Osobní zážitek jsem měl z půlhodinky strávené v rozhovoru s paní Nathalie Donate, manažerkou vinařství Chateau bel Eveque, patřící herci Pierre Richardovi a s panem Christophe Blanck, který zase ve světě zastupuje „neznámého vinaře“ Gerarda Depardieu. Rozhovor o víně, gastronomii i pétanque, kterému všichni holdujeme byl velmi příjemný.
11. ročník výstavy Víno a destiláty jsem si užil a to i díky úspěchu nosiček Festiverre.
A vy?Antonín Panenka
Tonda Panenka s nosičkou