Víno a Destiláty, Praha, 14.-16.5.2008

Víno a Destiláty, Praha, 14.-16.5.2008

Rozhodli jsme se s nosičkami zúčastnit květnového salonu Víno& Destiláty 2008 v Praze. Měli jsme k dispozici malý, ale dobře umístěný stánek, hned u výdeje sklenic. Nosičky znovu vzbudili pozornost – od chladných reakcí až po nekonečně nadšené. Někteří „pravověrní vínomilci“ nejprve zamračeně odmítali, ale neodolali touze to přece jen vyzkoušet. A nakonec se vraceli s kladnými komentáři. To nás samozřejmě těší. Nosičky byly vidět a proto zájem projevili i profesionálové – vinaři, vinotékaři, agentury i pořadatelé festivalů. Těší nás, že jsme se mohli domluvit na spolupráci s Vinařským fondem, díky které byly nosičky opatřeny známým logem „Vína z Moravy, vína z Čech“.

 

 

 

Salon sám byl plný skvělého vína, vystavovatelé se vytáhli. Ochutnat se dalo, kromě nepřeberného množství vín z Moravy a Čech i četné vzorky vín rakouských, francouzských, argentinských, španělských a z dalších vinařských zemí, ale i kuriozity (nikoliv nekvalitní) z Indie.
Já osobně jsem byl spokojen s nabídkou skvělých suchých vín. Už jsem se totiž bál, že u nás navždy zvítězil „hon za cukrem“. Naštěstí tomu tak není a já si mohl užít. I když si samozřejmě rád dám i výběry, ale spíš jen jako doplněk. Suché je suché…
Nejvíc jsem si pošmáknul u stánku s víny, které přivezl Staňa Popela z Perné, dále u „Čebavů“, u sdružení V8 (růžové od Nového vinařství ). Několikrát jsem se také vrátil na ryzlink z vinařství Bauer (Rakousko) které na náš trh dodává paní Ludmila Cogánová.
Osobní zážitek jsem měl z půlhodinky strávené v rozhovoru s paní Nathalie Donate, manažerkou vinařství Chateau bel Eveque, patřící herci Pierre Richardovi a s panem Christophe Blanck, který zase ve světě zastupuje „neznámého vinaře“ Gerarda Depardieu. Rozhovor o víně, gastronomii i pétanque, kterému všichni holdujeme byl velmi příjemný.
11. ročník výstavy Víno a destiláty jsem si užil a to i díky úspěchu nosiček Festiverre.
A vy?

Antonín Panenka
Tonda Panenka s nosičkouPředvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení